Projekcija povijesti "Ždralovi lete"

U Klubu mladih Split, u ponedjeljak, 15. svibnja, Udruga studenata povijesti “Toma Arhiđakon” organizirala je filmsku večer pod nazivnom “Projekcija povijesti”.

Gledali smo film “Ždralovi lete”, a komentar iz povijesne prespektive dao je naš kolega Ive Verić.

„Ždralovi lete“ (eng. "The Cranes are Flying“, rus."Letjat žuravli") je sovjetski crno-bijeli film snimljen 1957. godine u razdoblju poetskog realizma u sovjetskoj kinematografiji. Scenarij filma potpisuje Viktor Rozov, a režiju Mihail Kalatozov. Godine 1958. film je nagrađen Zlatnom palmom u Cannesu.

foto: Udruga studenata povijesti "Toma Arhiđakon"