Tjedan sjećanja na žrtvu Vukovara: Priča o gradu (18. - 25. studenoga 2016.)

Udruga studenata povijesti „Toma Arhiđakon“ od 18. do 25. studenoga 2016. obilježila je tjedan sjećanja na žrtvu Vukovara pod nazivom Priča o gradu.

Program je započeo 18. studenoga paljenjem svijeća u Vukovarskoj ulici u Splitu, a nastavljen je ciklusom izlaganja posvećenih Vukovaru u Klubu mladih Split.

Andrijana Perković Paloš dala je uvodni pregled o devedesetim godinama i društveno-političkoj situaciji tog razdoblja. Josip Bodrožić-Selak održao je izlaganje pod nazivom Socio-demografska slika Vukovara devedesetih i danas, a Katarina Mravak predstavila je svoj završni rad iz sociologije pod nazivom Žene u Domovinskom ratu.

U stankama između predavanja Anamarija Bašić čitala je Priču o životu, Priču o djetinjstvu te Priču o gradu iz zbirke Priče o Vukovaru Siniše Glavaševića.

Ciklus je završen 25. studenoga filmskom večeri posvećenoj Vukovaru u Klubu mladih Split uz film Sveto ime Vukovar.

foto: Ivan Čarić

plakat: Anamarija Bašić